Special 3D shop

Signall_fm night @ Trident festival 2018

Drum and bassová show Rádia_fm bude mať svoju noc na TF 2018

Trident festival spája väčšinu štýlov drum and bassu, jedným z nich je aj nežnejší žáner tejto hudby - liquidfunk, a preto organizátori pozvali tých najpovolanejších.

Ak patríš medzi liquid-funkových fajnšmekrov, tak ťa určite neminula správa, že na Tridente sa opäť predstavia králi liquid-funku z Anglicka: Josh White & Matt Lowe aka HYBRID MINDS.

Toto duo spolupracuje od roku 2011 a po úspechu, ktorý za tie roky zožali, založili v roku 2016 label Hybrid music. Za dobu svojej existencie si vybudovali obľubené a známe meno po celom svete a predovšetkým na drum and bassovej scéne. Tešiť sa na nich budeme v sobotu 23.6. na Signall_fm night.

Z vlastnej tvorby tejto dvojice je pre mňa osobne srdcovka TOUCH. Pri prvých slovách speváčky Tiffani Juno mám husiu kožu po celom tele. Tento track vo mne evokuje úplne uvolnenie, relax a súznenie so speváčkiným hlasom.

Ďaľším známym trackom od “Hybridov” je MEANT TO BE, ktorý má na youtube cez 2,5 mil videní. Je plná emócií a ideálna na “chill” a vyčistenie mysle - no povedzte sami:

Súčasťou ich tvorby je aj remixovanie songov iných interpretov ako je napríklad track KALEIDOSCOPE od speváčky Jareth, ktorý vylepšili podľa svojho začiatkom tohto roku a dúfam, že ju nevynechajú ani vo svojom sete na Tridente.

Ich ďalším podarených kúskom je remix songu YOUTH od kapely DAUGHTER z Anglicka. Pri tomto tracku spomínam na minuloročný Let It Roll, kde nám “Hybridi“ spríjemňovali piatkový západ slnka na hlavnom stagei. Tí, ktorí tam boli mi dajú za pravdu, že vládla príjemná letná festivalová atmosféra a ja osobne som si užívala tu krásu a pripadala som si ako v bubline chránená od starostí okolitého sveta.

Tento skvost podčiarknutý neskutočným hlasom Charlotte Haining vyšiel pred rokom a ani za ten čas ho stále nemám dosť. Ak si však myslíš, že Hybrid Minds nie je tvoja šálka kávy si na omyle. Nie si sám, koho táto dvojica neuchvátila od prvej chvíle. Rozhodne stojí za to dať “Hybridom” šancu dostať sa ti hlboko pod kožu.

Ďalším headlinerom na Singall_fm stagi bude Skeptical a SP:MC. Britský producent Skeptical, vlastným menom Ashley Tindall vystúpi na Signall_fm night spoločne so skvelým SP:MC, s ktorým už nejaký čas vystupuje. Obidvaja zastupujú značku Exit Records. Skeptical na tomto labeli vydáva svoje tracky od roku 2011 a je jednotkou v hraní deep & minimal drum and bassu. Minulý rok získal prestižné ocenenie v ankete Drum & Bass Awards ako “Najlepší alternatívny umelec”.

SP:MC sa objavil na scéne o desäť rokov skôr, a to v roku 2001. Vystupuje aj pod inými veľkými značkami ako napr. Shogun Audio alebo Hospital rec. a spolupracuje s takými hviezdami ako DJ Marky, S.P.Y alebo Alix Perez.

Jedným z mojich najobľubenejších trackov je MARKA, ktorý vytvoril spoločne s Dub Phizixom a Strategy a pozná ho asi každý fanúšik bass music, na youtube má viac ako 5 mil. videní.

Za vypočutie určite stojí aj další track, ktorý bol vydaný na Exit Records v roku 2015 - IMPERIAL, ktorý je podľa mojho názoru typickým príkladom minimal drum and bassu.

Celú túto parádu bude supportovať za Slovenskú republiku Ema Vašková aka Changing Faces, ktorá je nie len skvelá DJka ale aj producentka. Na drum and bassovú scénu sa dostala už vo svojich 15 rokoch. Okrem Slovenska je Ema známa aj v iných európskych štátoch ako napr. Anglicko, Belgicko či Rakúsko. Najviac ju inšpiruje Dimension, ktorého môžeme počuť asi v každom jej sete. Ďalším je High Contrast, ktorý ako ona sama hovorí, bol jedným z ľudí, ktorí ju priviedli k hraniu drum and bassu a najviac ju oslovil remixom songu od Calvina Harrisa - Ready For The Weekend. Mala som tu česť sa s Emou aj osobne porozprávať na minuloročnom Trident festivale, takže som nemohla inak, než jej hranie chváliť.

Z jej tvorby odporúčam si vypočuť track EMPTINESS, ktorý vyšiel koncom minulého leta.

alebo prekrásny track IN THE WOODS, ktorý ťa odnesie ďaleko od reality tohto sveta

Nedávno Ema vydala nový promo set, ktorý odporúčam všetkými desiatimi, a zodpovedá presne jej štýlu hrania, kde strieda pomalšie liquidové časti so živšími drum and bassovými trackmi svojich obľúbencov. Vypočúť si ho môžeš na jej soundcloude: https://soundcloud.com/changing_faces_dnb/changing-faces-promo-mix-2018

Celý line-up doplňajú skvelí slovenský DJs v čele s moderátorom relácie Signnall_fm - LIXXOM, ktorej je tato noc zasvetená. LIXX si prizval svojich dlhoročných djských kolegov Cliva a Kavvu, ktorých budú doplňať DJs: Špáni, Enigma Movement, Paplon + Fifilip live drums, Jarduuzza, & Mow'n'Max

Pevne verím, že si každý odnesie z tejto noci to svoje a ulahčí tak svojej duši od náporu každodenných starostí a vytvorí si tak svoju vlastnú hudobnú bublinu :-) 

 TICKETS ➤ www.trident.sk/vstupenky

#3Dent 

by: Marcela Bačková

edit: Mia & Beaty

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok trident.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK