Special 3D shop

EATBRAIN NIGHT @ TRIDENT FESTIVAL 2018

Mozgožrúti opäť útočia!

Ako už všetci vieme TRIDENT FESTIVAL  dáva do kopy väčšinu štýlov drum and bassu. Nemôžeme teda  na tomto festivale vynechať neurofunk, ktorý vznikol medzi rokmi 1997-1998 v Londýne ako progresia techstepu. Temný, hlboký, nefiltrovaný, neobmedzený. Toto je presný neurofunk - toto je Eatbrain! Label night, na ktorej sa rámci Tridentu predstavia aj zastupitelia tohto vydavateľstva, ktoré je  na Slovensku známe a teší sa veľkej obľube.

Noc nám teda odštartuje Rémi Jorquera, ktorý vystupuje pod svojím umeleckým menom REDPILL. Svojim odlišným štýlom spojeným s agresiou vytvoril niečo, čo pohladí uši každému nadšencovi tvrdšieho neura. Redpill je tiež známy tým, že už roky je členom Bl4ck Owlz. Je spojením multi-inštrumentalistu, producenta a DJa v jednom. Jeho tvorba sa stala akýmsi dokonalým spojením Drum and bassu a metalu. Myslím teda, že v jeho tvorbe si každý nájde niečo, pri čom si príde na svoje. 

Ďalším reprezentantom je majiteľ samotného labelu JADE, ktorého vám snáď nemusím ani predstavovať. Vlastným menom Simon Gábor dnb scéne začal v roku 2000. Svoju stopu zanechal aj na legendárnych labeloch Moving Shadow alebo Black Sun Empire recording. Prostredníctvom týchto labelo Jade propagoval zvuky neurofunku. Agresívny a pritom jeho jedinečný štýl sa zaradil medzi najlepších producentov drum and bassu. V roku 2009 vydal svoj debutový album Venom LP. Neskôr v roku 2011 sa teda rozhodol ísť vlastnou cestou. Založil tak svoj vlastný label Eatbrain, ktorý stojí na vrchole vďaka svojím ťažkým rytmom. Nenechajte si tak ujsť jeho set, pretože sa je určite na čo tešiť.


Bratia  Vyunitsky Alexander & Nikolay vytvorili perfektné duo Agressor Bunx a tým zasiahli hlboko do drum and bassovej scény radom mnohých trackov. Stopu zanechali na najznámejších labeloch ako napríklad BAD TASTE RECORDINGS, PROGRAM, BLACKOUT a TRENDKILL. Ich nenápadný príchod do Eatbrainu si zapísali až v roku 2006 s "The Order" EP, ktorý všetko zmenil. Toto duo rýchlo zapustilo korene do jadra samotnej scény. S pokračovaním roku 2017 bola tato dvojica úspešnejšia nakoľko ich spolupráca s THE UPBEATS na labelu Vision značky Noisia ich opäť vyšvihla o niečo vyššie. Taktiež ich čakal ich debutový LP na Eatbrain v podobe PROPERTIES OF ADDITION. Môžeme teda  očakávať jednotlivé a zároveň agresívne údery, ktoré nás určite nenechajú stáť na jednom mieste.

Po náklade bratov Vyunitskych sa predstaví jeden z najvýznamnejších producentov maďarskej scény Chris.Su. Vďaka svojmu talentu tak pomohol umiestniť svoju krajinu na mapu drum and bassu. V roku 2002 vydal svoju prelomovú skladbu "Astro-Sine". Od svojich 7mich rokov absolvoval výcvik klasickej hudby ako violončelista. Elektronickú hudbu začal produkovať v roku 1996 kedy experimentoval s rôznymi žánrami ako napríklad house , breakbeaat alebo hardcore techno. Jeho prvý drum and bass bol vydaný v roku 2000 na maďarských nahrávkach Subscope. Od toho času sa začal aktivne venovať DJingu. Od toho času zahrál takmer vo všetkých europských krajinách, Austrálii a Novom Zélande. Jeho DJské sety sú kombináciou rôzných subžánrov drum and bassu s dobrou technikou mixu.

Okrem vlastnej prodúkcií Chris spolupracovatl s takými menami ako: Concord Dawn, Ill.Skillz, Black Sun Empire a SKC apod. Taktiež bol členom skupiny Tactical, ktorá mala päť členov:  Chris.SU, SKC, Longman, Bratwa a Safair. Krátko po ich úspešnom debutovom albume SUPER SYSTEM LP sa rozhodli založil ich vlastný label: Tactile Vinyl / Tactile Digital. Po uznávanom FATE EP na Sutbitles Music UK založil v roku 2013 vlastné vydavateľstvo FATE Recordings.

Eatbrain night bude sprevádzať MC NUKLEAR. Rodák pochádzajúci z Veľkej Britanie je známy pre svoje temne lyrické vnútro. V posledných rokoch je rastúcou silou drum and bassu. Tak sa nechajme prekvapiť čo si v túto noc pre nás prichystá.

Samozrejmosťou je aj kvalitný slovensko-český support. Mozgožrútom budú sekunodať Phonetick, Cenco & Dykman, Sounds Speech, Screamaker, Gregfruit, Stanlee, BFM & contest winner.

Poďme sa teda ešte pár krát vyspať na túto naloženú noc, kedy si každý nadšenec neurofunku príde na svoje. Vidíme sa na parkete priatelia. :-)

By: Lenka Ďurošková

www.trident.sk 

TICKETS ➤ www.trident.sk/vstupenky

#3Dent

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok trident.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK