JIMMY DANGER

MC

HRÁ OD / PLAYS SINCE:

2010

ŠTÝL / STYLE:

Drum&Bass (various)

MESTO / HOMETOWN:

London (uk) / Bratislava (sk)

V roku 2010 založil úspešný label Audio Danger Records, ktorý sa nezaoberá iba drum and basom, ale aj hiphopom. Popri tom sa drží aj vlastnej cesty, ktorou je rap a MCing, takže aj on je sám prínosom pre svoj label a rovno na obidvoch frontoch. Na ceste je aj hiphopové sólo EP v spolupráci s renomovaným producentom z High Focus labelu - Dirty Dike. (ale pšt.. ;)

Čo sa dnb týka, je rezident známej rakúskej jumpup-ovej noci s názvom SWITCH, ktoré sa konajú pravidelne vo Viedni. Supportuje a hosťuje aj na najznámejšiu a stále oceňovanú ako naj club night v UK - WARNING, ďalej nemôžeme nespomenúť Rumble v Norwich, Drum & Bass Arena v Londýne v preslávenom clube Ministry of Sound, Hospitality events, ďalší držiteľ cien Rough Tempo, pravidelne supportuje DJs na rádiu Cre8dnb a po prvý krát si zadiktoval aj na Let it Roll Slovakia 2016.

Okrem UK ho poznajú a bookujú aj v Belgicku, Rakúsku, Nemecku a Slovensku. Na majku hosťoval mená ako Andy C, Hazard, Subzero, Serial Killaz, The Prototypes, Brookes Brothers a mnoho ďalších skvelých interpretov.

Takisto má na svedomí aj svoj prvý release, ktorý vyšiel minulý rok pod názvom “Whats behind your bars” ako súčasť EP Hydra. Z jumpup-ových bangerov tiež môžete poznať "The Damn guy", ktorý vzišiel zo spolupráce s MCs AZZA, MANEK, TRAUMATIK, MTD, DIEZEL, KOMBO, TEXAS a produkoval to T>I.

Je vidno, že Jimmy Danger má rozhľad a môže hosťovať hocijaký set, cez jump up, UK garage, liquid funk až po nerofunk,.. just give the mic to Jimmy Danger!

SOCIAL MEDIA
Label links:

website: www.audiodanger.co.uk

facebook: www.facebook.com/Audiodanger/

twitter: https://twitter.com/AudioDangerRecs

instagram: www.instagram.com/audiodanger/

sound cloud: https://soundcloud.com/audio-danger-records b

Jimmy Danger links:

facebook: www.facebook.com/JimmyDangerDNB/

twitter: https://twitter.com/MrJimmyDanger

instagram: https://www.instagram.com/jimmydanger/

sound cloud: https://soundcloud.com/jimmy-danger-1

mix cloud: https://www.mixcloud.com/JimmyDanger/
Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok trident.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK