TYSMO

Tysmo - vlastným menom Roman Bobot sa narodil v Trenčíne v revolučnom roku 1989. Pochádza z malého mestečka Nemšová (okres Trenčín). Jeho prvý priamy kontakt s drum and bassom siaha do roku 2007. Vtedy sa ocitol na festivale Bažant Pohoda a mal možnosť vychutnať si naživo ikonu lomeného beatu, ktorým bol Andy C. 

Za svoj prvý reálny kontakt s klubovou hudbou vďačí dj-ovi Satirovi - vtedajšiemu promotérovi techno akcií v  dubnickom klube Ibiza. Spoločne s ním začal chodiť na  klubové eventy, kde bol zasvätený ako "divák" do tajov techniky mixovania prevažne techno tribalu.

V roku 2009 mu Satira požičal gamofóny a práve to bol priamy impulz na učenie sa techniky 

mixovania a pochopenia princípu dj-ingu.

V roku 2010 sa prvýkrát verejne postavil za gramofóny v Music Club-e Leguán v Přerove.  Počas tohto obdobia sa predstavuje po boku dj-a Ondrasha. 

Prelom nastal v polovici roka 2010, keď sa dostal do kontaktu s BSP Crew Přerov, ktorá ho zobrala pod svoje ochranné krídla a hudobne ho "vychovala". Počas rokov 2010-2012 sa stal promotérom a hlavne rezidentom vo viacerých podnikoch v Přerove a v okolí. V dvojročnom časovom rozmedzí odohral cez viac ako 50 eventov pod týmto bookingom.

V roku 2013 sa Tysmo začína objavovať aj na Slovensku na rôznych hudobných akciách. Počas svojich hraní čoraz viac objavuje nové možnosti mixovania a snaží sa zdokonalovať vo všekých oblastiach dj-ingu. Od tejto doby sa pravidelne zapájal do dj contestov, kde sa mu vďaka jeho nahrávkam darilo a postupne začal hrávať aj na väčších hudobných eventoch. Na svoje vystúpenia si niekedy pozýva aj podporu v podobe rôznych M.C.´s a bubeníkov. Nadviazal tiež spoluprácu so zahraničnými dnb rádiami, kde sa pravidelne začali zverejňovať jeho podcasty, ktoré mali pozitívny ohlas.

V roku 2014 vyhral medzinárodný dj contest a dostal možnosť zahrať si na hlavnom stagi Let It Roll Winter v Bratislave, kde prvykrát v živote okúsil mixovanie z troch playerov. Zahral si tam po boku so svetovými ikonami ako je Noisia, State Of Mind či Prototypes. 

V roku 2015 sa stáva členom legendárnej [[[TRIDENT Crew a dostáva možnosť hrávať na najväčších drum and bassových eventoch na Slovensku pod záštitou značky Let It Roll.

Vo svojich setoch citlivo a nenásilne kĺbi viaceré prvky drum and bassu. Snaží sa o vytvorenie určitého deja, ktorý sa postupne vyvýja a vytvára tak rôznorodosť počas celého hrania. Najdôležitejším aspektom jeho vystúpení je dômyselná selekcia, energickosť a predovšetkým rýchlosť mixovania spojená s čo najpresnejším domiešavaním a rôznymi technikami mixovania. Štandardom je pre neho hranie z  troch deckov, pri ktorom sa mu otvorili ďalšie dvere možností pre sebazdokonaľovanie. Tysmo dj-ing vníma ako určitý druh umenia, kde každý môže uspustiť uzdu svojej fantázie s cieľom dosahovania synergického efektu.

REFERENCIE: 

Let It Roll, 14 Years Of Trident//with JUNE MILLER (RAM), Logistics Beat, Trident Open Air, Domestic Violence, Hop N Bass, The Dopussy Show, Project X 3, Possitiva, Dream Bass, Tysmo Nigh, Theatre Party, Summer Island, Heaven Breakz Night, Crazy Night, Fun Party, Chris Party, BSP Crew & Progress, Beyond By Tysmo, D&H Session, Beach Party, Mish Mash, Hip Hop Session, BTR Party, DnB Brekeke, Revolution Beatz, HvsD Party,  ...

Reffinery Gallery Bratislava, Leguán Přerov, Sandonporico Přerov, Porto Přerov, Matrix Přerov, Meloun Přerov, Kom In Přerov, Angels Přerov, Exit Přerov, Slady Kroměříž, City Club Kroměříž, Paša Club Hranice na Moravě, Music Bar Factory Lipník nad Bečvou, Radio Laza (Hungary), Liquid Bass Radio (UK), Rádio Slobodný Vysielač (FTS), Rádio Rapeš Žilina, UlaLa Club Žilina, Galla Gallery Trenčín, Autokemp Ostrov Trenčín, Doors Pub Dubnica nad Váhom, Metro Club Hranice na Moravě, Kruháč Dubnica nad Váhom, Za Rampami Nové

Používame súbory cookies pre zlepšenie funkčnosti našich stránok. Používaním webstránok trident.sk nám dávate súhlas s ich používaním na uloženie informácií. Viac informácií
OK